Siyaset
Giriş Tarihi : 02-02-2021 10:41   Güncelleme : 02-02-2021 10:44

Başkan Erdem dosyayı teslim etti

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Eş başkanı olduğu Sakarya Sivil Toplum Platformu’nun (SASTOP) 4 ana başlıkta hazırladığı, Sakarya’da çözüm bekleyen sorunları içeren dosyayı yetkililere sundu ,,

Başkan Erdem dosyayı teslim etti

Başkan Erdem son olarak, Sakarya’yı ziyarete gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşerek, Sakarya’nın sorunlarını içeren dosyayı takdim etti.

Sakarya Muhtarlar Fedarasyonu Başkanı Erdal Erdem, sunduğu dosya ile ilgili olarak; “Depremle ilgili yaptığız çalışmalar, Sakarya’yı ve geneli içeren iklimsel değişiklik ve kurak ile ilgili çalışmalar ve önerileri, Büyükşehir olan illerde köyden mahalleye dönüşen yerleri ilgilendiren ‘Kırsal Mahalleye Dönüşüm’ için çıkan yasada aydınlatılması gereken konular ve muhtarlarımızı ilgilendiren 15 Maddeden oluşan teklif ve önerilerimizi aktarıp dosya olarak takdim ettik.

Bizleri dinleyerek dosyayı alan ve muhtarlarımızla yapılacak toplantıya iştirak edebileceğini ifade eden hükümet ve muhalefet kanadındaki tüm siyasilerimiz ve yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI YAPILDI
‘Kırsal Mahallere Dönüşüm Yasası’ ile ilgili, Federasyon Yönetimi, Adapazarı İlçesi Yönetimi ve 16 İlçe dernek başkanlarının katıldığı bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Erdem, toplantı sonrası Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile yapılan görüşmede de gelişmelerle ilgili sürekli bilgi alışverişinde bulunmak üzere sözleştiklerini söyledi.

ÇEKİNCELER VE CEVAP ARAYAN SORULAR
Erdem, Kırsal Mahalleye Dönüşüm konusundaki çekinceleri ve cevap arayan soruları içeren dosyaları; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri; Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’e takdim ettiği bilgisini verdi. Dosyanın bir örneğini de, Sakarya’yı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un yanında teslim ettiğini belirten Başkan Erdem, MHP Gurup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ile de konuyu paylatığını ifade etti.

UYGULAMA YÖNETMELİĞİ İÇİN YARDIMCI OLACAK 8 MADDELİK ÖNERİ
Erdem, “Dosyayı son olarak Çevre Şehircilik Bakanlığı Mevzuat Daire Başkanlığına da ilettim.

Bu kanunla ilgili Uygulama Yönetmeliği olması gerektiğini hatırlatarak, ilgili 8 maddeyi mail olarak gönderdim. Bunların da hazırlanacak olan uygulama yönetmeliğinde faydası olacağını söyledim. Kendileri teşekkür ederek önümüzdeki süreçte uygulama yönetmeliği ile ilgili bir taslak çalışmanın olduğunu belirtti” diye konuştu.